Prefabrykacja rozdzielnic

Doświadczenie

Od momentu założenia firmy Alcon-Systems jedną z głównych, świadczonych przez nas usług jest niewątpliwie prefabrykacja rozdzielnic. Przez 12 lat funkcjonowania na polskim rynku zdążyliśmy wyprodukować setki rozdzielnic dla instalacji elektroenergetycznych oraz szaf sterowniczych dla instalacji automatyki budynkowej i przemysłowej, a w rezultacie zdobyliśmy cenne doświadczenie, które wykorzystujemy do doskonalenia naszych produktów.

Sprawdzone komponenty

Współpracujemy z największymi hurtowniami w Polsce, a przede wszystkim jesteśmy partnerem handlowym producentów aparatury elektrycznej i automatyki. Prefabrykację rozdzielnic realizujemy na bazie asortymentu producentów uznanych na rynku polskim i międzynarodowym, takich jak Apator, Breve, Eaton, ETI, Finder, Hager, Partex, Phoenix-Contact, Relpol, Rittal, Schneider-Electric, Siemens. Oferujemy szeroki wybór komponentów, co niewątpliwie pozwala na konfigurację rozdzielnic elektrycznych i automatyki w wielu wariantach.

prefabrykacja rozdzielnic

Prefabrykacja rozdzielnic z gwarancją jakości

Zapewniamy terminową realizację, bezkonkurencyjną jakość i atrakcyjne ceny.

Własne biuro projektowe

Specjalizujemy się w prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych i szaf sterowniczych. Bazujemy na dokumentacji dostarczonej przez Klienta lub wykonanej przez nasze biuro projektowe. Opracowujemy zarówno schematy ideowe jak również rysunki montażowe. Przed rozpoczęciem prefabrykacji rozdzielnic przedstawiamy Klientowi do akceptacji widoki rozmieszczenia elementów wewnątrz rozdzielnicy oraz projekt rozmieszczenia elementów sygnalizacyjnych i manipulacyjnych na elewacji. Dostosowujemy się do indywidualnych wymagań i standardów Klienta. Schematy prefabrykowanych rozdzielnic elektrycznych i szaf sterowniczych opracowujemy z wykorzystaniem takich programów jak AutoCAD, Eplan, SEE Electrical, WSCAD.

Badania i testy

Doświadczona kadra inżynierska firmy Alcon-Systems eliminuje ewentualne błędy projektowe występujące w dokumentacji, a przede wszystkim Zamawiający otrzymuje propozycje wprowadzenia zmian zanim warsztat przystąpi do prefabrykacji rozdzielnic. Rozdzielnice elektryczne i szafy sterownicze wykonane w naszym zakładzie poddawane są szczegółowej kontroli jakości. Sprawdzenia obejmują obwody zasilania i sterowania. Klient otrzymuje od nas dokumentację powykonawczą, a także protokoły z przeprowadzonego sprawdzenia oraz protokoły z pomiarów elektrycznych.

Najnowsze rozwiązania

Prefabrykacja rozdzielnic jest dziedziną wymagającą bieżącego śledzenia pojawiającego się na rynku, nowego asortymentu. Nieustannie podążamy za ofertą producentów aparatury, doskonalimy nasze produkty, a w szczególności wdrażamy nowe rozwiązania.

Prefabrykacja rozdzielnic zgodna z normami

Prefabrykację rozdzielnic elektrycznych i szaf sterowniczych realizujemy w oparciu o dokumentację, a także obowiązujące normy i przepisy. Dbamy również o dobre praktyki montażowe, korzystając z własnego doświadczenia w wykonawstwie instalacji elektrycznych i automatyki na obiektach. Prefabrykowane przez nas rozdzielnice elektryczne i szafy sterownicze posiadają przede wszystkim oznakowanie CE. Jako producent do każdego urządzenia wystawiamy również deklarację zgodności UE.

Wysoka estetyka wykonania

Na tle konkurencji prefabrykowane przez nas rozdzielnice wyróżniają się szczegółowo przemyślanym pod każdym względem rozmieszczeniem elementów oraz ponadprzeciętną estetyką wykonania. Kładziemy duży nacisk na ułatwienie pracy instalatorom, którzy montują i podłączają wykonane przez nas rozdzielnice na obiekcie. Stosujemy rozwiązania pozwalające na szybką identyfikację elementów i połączeń wewnętrznych, wszystkie aparaty są czytelnie oznakowane, a połączenia posiadają indywidualną numerację.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu o prefabrykacji rozdzielnic.