Fibaro

System bezprzewodowy dla inteligentnego domu

Fibaro jest zaawansowanym systemem inteligentnego domu, oferowanym Klientom na całym świecie, a przede wszystkim liderem rozwiązań bezprzewodowych opartych na technologii Z-Wave.

Jako autoryzowany dystrybutor rozwiązań dla inteligentnego domu Fibaro, oferujemy kompleksową obsługę, w szczególności obejmującą dostawę, montaż i uruchomienie, szkolenie oraz doradztwo techniczne na każdym etapie realizacji Państwa inwestycji.

Jednocześnie zapraszamy do współpracy instalatorów zainteresowanych systemem Fibaro. Zapewniamy przejrzyste warunki współpracy, a przede wszystkim atrakcyjne ceny zakupu urządzeń, systematyczne szkolenia oraz wsparcie techniczne.

Jakie funkcje realizuje Fibaro?

Fibaro to rozwiązanie kompleksowe, w szczególności pozwalające na automatyczne sterowanie i zarządzanie wszystkimi instalacjami w naszym domu.

Podstawowe funkcje systemu:

  • sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, gniazdami wtykowymi, urządzeniami (np. kotłami, siłownikami zaworów), roletami i żaluzjami, bramami wjazdowymi i garażowymi, ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją,
  • monitoring otwarcia okien i drzwi,
  • kontrola temperatury,
  • kontrola natężenia oświetlenia,
  • detekcja ruchu, zalania, tlenku węgla, dymu,
  • pomiar i rejestracja zużycia energii elektrycznej.

Dzięki podłączeniu systemu do sieci internetowej możemy zarządzań naszym domem z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem komputera, a w szczególności z poziomu urządzeń mobilnych. Fibaro pozwala nam oszczędzać poprzez kontrolowanie zużycia energii elektrycznej i cieplnej, pomaga chronić nasze mienie, a w szczególności dba o nasz komfort w miejscu, w którym jest on nam najbardziej potrzebny, czyli w naszym domu.

Jakie są wymagania do wdrożenia systemu Fibaro?

Oferowany system ma stosunkowo niewielkie wymagania, co niewątpliwie ułatwia jego implementację zarówno w nowych jak i istniejących obiektach (domach, mieszkaniach). Jest to system oparty w szczególności na technologii radiowej, stąd nie wymaga kłopotliwych modernizacji instalacji. Warto jednak zwrócić uwagę na wybrane zagadnienia, które zdecydowanie ułatwią wdrożenie systemu inteligentnego w naszym domu.

Podstawowe wymagania:

  • stosuj w instalacji elektrycznej puszki podtynkowe głębokie (na potrzeby łączników i gniazd wtykowych),
  • do każdej puszki łącznika oświetleniowego doprowadź przewód neutralny „N” (jest wymagany do działania urządzeń Fibaro),
  • koordynuj zakup urządzeń do Twojego domu z dystrybutorem lub instalatorem Fibaro.

Konsultuj z nami zakup takich elementów jak rolety, żaluzje, automatyka bram wjazdowych i garażowych, rekuperatory, pompy ciepła, urządzenia klimatyzacyjne, inwertery instalacji fotowoltaicznych, systemy sygnalizacji włamania i napadu, wideodomofony, a nawet kosiarki automatyczne do Twojego ogrodu. Pamiętaj, że koordynacja w tym zakresie zapewnieni kompatybilność przyjętych rozwiązań, co z kolei pozwoli Ci na osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności.

Elementy systemu

INTERFEJS UŻYTKOWNIKA

Fibaro pozwala na zarządzanie systemem za pośrednictwem komputera z przeglądarką internetową, a przede wszystkim z poziomu urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) z system operacyjnym iOS lub Android. Przygotowana przez producenta, dedykowana aplikacja do zainstalowania na smartfonie i tablecie jest udostępniana nieodpłatnie.

fibaro_ulubione_ciemny
fibaro_ulubione_jasny
fibaro_pokoje_ciemny
fibaro_pokoje_jasny
fibaro_salon_ciemny
fibaro_salon_jasny
fibaro_dom_ciemny
fibaro_temperatura_jasny
fibaro_manual_ciemny
fibaro_klimat_jasny
fibaro_garaz_ciemny
fibaro_energia_jasny

Najnowsza aplikacja Yubii Home Center jest dedykowana do współpracy z centralkami Home Center 3, Home Center 3 Lite oraz Yubii Home. Możemy wybrać jeden z dwóch motywów kolorystycznych – jasny i ciemny. Zakładka „ulubione” pozwala na szybki dostęp do Twoich urządzeń, a w szczególności zawiera podsumowanie umożliwiające Ci sprawdzenie najważniejszych informacji. W zakładce „dom” uzyskasz dostęp do poszczególnych pomieszczeń i elementów przyporządkowanych do każdego z nich. Zakładka „sceny” daje Ci możliwość ręcznego wywołania wcześniej wprowadzonych konfiguracji i ustawień, a tym samym błyskawicznego przygotowania domu zgodnie z Twoimi planami i potrzebami w danym momencie. Z poziomu aplikacji na telefonie i tablecie mamy również dostęp do panela alarmów, pozwalającego przede wszystkim na wygodne uzbrajanie i rozbrajanie poszczególnych stref alarmowych.

CENTRALKI

Fibaro - centralka Home Center 3
Home Center 3 (współpraca z urządzeniami Nice)
Fibaro - centralka Home Center 3 Lite
Home Center 3 Lite
Fibaro - centralka Yubii Home
Yubii Home (współpraca z urządzeniami Nice)

WYZWALACZE

Fibaro - KeyFob
KeyFob
Fibaro - The Button
The Button
Fibaro - Swipe
Swipe

SENSORY

Motion Sensor
Fibaro - Flood Sensor
Flood Sensor
Fibaro - CO Sensor / Smoke Sensor 2
CO Sensor / Smoke Sensor 2
Fibaro - Door Window Sensor 2
Door Window Sensor 2

MODUŁY WYKONAWCZE

Single Switch 2
Single Switch 2
Double Switch 2
Double Switch 2
Smart Module
Smart Module
Double Smart Module
Double Smart Module
Dimmer 2
Dimmer 2
RGBW Controller 2
RGBW Controller 2
Roller Shutter 3
Roller Shutter 3

AKTORY

Wall Plug E
Wall Plug E
The Heat Controller
The Heat Controller
Smart Implant
Smart Implant

INTELIGENTNE ŁĄCZNIKI I GNIAZDA

Walli Switch / Walii Outlet
Walli Switch / Walii Outlet
Seria Walli i Classic
Seria Walli i Classic

INNE

Fibaro - Intercom
Intercom