Instalacje elektryczne nowej generacji

Inteligentny dom

Oferujemy kompleksową realizację instalacji elektrycznych dla Twojego domu i mieszkania. Bazujemy na najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie automatyki budynków i systemów zarządzania. Stawiamy na wysoki stopień integracji instalacji w celu ich optymalnego wykorzystania, a przede wszystkim zapewnienia Ci komfortu obsługi. Opracujemy i wykonamy dla Ciebie inteligentny dom.

Znajdziesz u nas profesjonalne doradztwo na każdym etapie realizacji Twojej inwestycji, jak również wsparcie w trakcie eksploatacji oraz opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną. Dostarczymy Ci projekt, kosztorys, osprzęt, urządzenia, rozdzielnie elektryczne, a także montaż i podłączenie oraz uruchomienie Twojej instalacji.

Nasze kwalifikacje

Jesteśmy dystrybutorem i doświadczonym instalatorem rozwiązań dla inteligentnego domu opartych na technologii Z-Wave.

Oferujemy rozwiązania oparte na europejskim i światowym standardzie KNX, a także jesteśmy członkiem stowarzyszenia KNX Professionals Polska. Nasi integratorzy posiadają certyfikat „KNX Partner”.

Wykonujemy nowoczesne instalacje elektryczne bazujące na technologii przewodowej i bezprzewodowej. Dostarczymy rozwiązania zarówno dla nowych jak i modernizowanych budynków. Posiadamy stabilną pozycję na rynku automatyki budynkowej, na którym działamy od ponad 20 lat, a przede wszystkim jesteśmy wiarygodnym i rzetelnym partnerem do współpracy przy realizacji Twoich projektów.

W naszej ofercie znajdziesz

Instalacje elektryczne nowej generacji – inteligentny dom

Oferujemy rozwiązania oparte na technologii bezprzewodowej Z-Wave, a przede wszystkim bazujące na systemie inteligentnego domu Fibaro. Otwartość standardu Z-Wave pozwala na współpracę systemu Fibaro z urządzeniami innych producentów korzystających z tego standardu.

W ofercie posiadamy instalacje wykorzystujące standard KNX, który bazuje zarówno na transmisji przewodowej jak i radiowej. Bazujemy na rozwiązaniach firmy Siemens, oferującej 5-letnią gwarancję na elementy systemu, a przede wszystkim posiadającej szeroki wachlarz produktów w przystępnych cenach. Otwartość standardu KNX pozwala na pełną integrację urządzeń od różnych producentów, co niewątpliwie jest najważniejszą zaletą tego rozwiązania.

Instalacje alarmowe

Proponujemy instalacje alarmowe bazujące na produktach firmy Satel, dostarczającej rozwiązania współpracujące z automatyką Fibaro i KNX, a przede wszystkim niezwykle elastyczne i cieszące się uznaniem na polskim rynku.

Instalacje monitoringu wizyjnego

W ramach naszej oferty dostarczymy Ci system monitoringu wizyjnego bazujący na zewnętrznych i wewnętrznych kamerach IP. Korzystamy głównie z produktów firmy Dahua, którą cenimy za elastyczne i niedrogie rozwiązania, a także za niezawodność.

Instalacje wideodomofonowe

Dostarczymy kompletną instalację wideodomofonową bazującą na wybranych przez Ciebie lub zaproponowanych przez nas urządzeniach.

Instalacje sieci LAN/WiFi

Zaprojektujemy i wykonamy optymalną sieć LAN wraz z punktami dostępowymi WiFi dla wszystkich Twoich urządzeń. Zapewnimy Ci komfortowe korzystanie z sieci Internet, będącej niewątpliwie narzędziem pracy i źródłem rozrywki w każdym współczesnym domu.

Instalacje TV/SAT

Wyposażymy Twój dom w instalację TV/SAT wraz z niezbędnymi antenami telewizji naziemnej, radiowymi i satelitarnymi.

Instalacje mat grzewczych

Ciekawą i korzystną cenowo alternatywą dla wodnych systemów ogrzewania są elektryczne maty grzewcze. Ogromne oszczędności wynikające z obniżenia kosztów inwestycyjnych pozwalają pogodzić się z nieco wyższymi rachunkami za energię elektryczną. Dodatkowo obniżenie rachunków jest możliwe gdy nad ogrzewaniem czuwa automatyka inteligentnego domu, a przede wszystkim gdy doposażymy nasz dom w instalację fotowoltaiczną.

Instalacje fotowoltaiczne

Zleć nam projekt i wykonanie instalacji fotowoltaicznej, zapewniając sobie niemal darmową (po czasie zwrotu kosztów inwestycyjnych) energię elektryczną dla Twojego domu.

Asortyment branży elektrycznej i automatyki

Uzupełnieniem naszej oferty jest sprzedaż hurtowa i detaliczna asortymentu z branży elektrycznej i automatyki, co niewątpliwie pozwala nam zaoferować niezbędne materiały w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego i internetowego.

Czym jest inteligentny dom?

Najważniejszy jest człowiek

Każdy dom i mieszkanie wymaga elementów sterowania, ponieważ występują tu liczne instalacje, urządzenia potrzebujące załączania i wyłączania (np. oświetlenie), otwierania i zamykania (np. roleta), czy też ustawienia w określonym położeniu (np. zawór ogrzewania, żaluzja). Tradycyjne instalacje elektryczne zakładają uproszczone sterowanie, przeważnie ręczne, kiedy to człowiek decyduje o pracy wybranej instalacji np. za pośrednictwem łącznika (oświetlenie, rolety, żaluzje).

Inteligentny dom pomaga

Instalacje elektryczne nowej generacji oprócz prostego sterowania, oferują Użytkownikowi dodatkowo ogromne możliwości sterowania automatycznego, a przede wszystkim wygodnego zarządzania instalacjami. Automatyczne sterowanie umożliwiają sensory takie jak czujniki ruchu, obecności, natężenia światła, temperatury, wilgotności, ciśnienia, stężenia związków organicznych i dwutlenku węgla. Niewątpliwe najciekawsze jest to, że wszystkie wyżej wymienione czujniki mogą występować w jednym elemencie zamontowanym na suficie. Najnowsze rozwiązania w dziedzinie czujników obecności pozwalają na wykrycie osoby, która nie wykonuje żadnych ruchów, a nawet osoby, która śpi. Stacje pogodowe pozwalają systemowi uzyskać informacje na temat temperatury zewnętrznej, natężeniu światła, zmierzchu, świtu, opadach deszczu, prędkości wiatru, czy nasłonecznieniu.

Nasza definicja inteligentnego domu

Inteligentny dom to taki, w którym większość instalacji i urządzeń jest sterowana w sposób automatyczny, czyli nie wymagający udziału człowieka. Istotnym składnikiem inteligentnego domu jest również możliwość zarządzania wszystkimi instalacjami (również zdalna) z poziomu komputera, urządzeń mobilnych, czy też głosowa. Niewątpliwie system zarządzania pozwala nam na komfortowe użytkowanie instalacji, a także na informowanie o alarmach oraz ewentualnych stanach awaryjnych systemu.

Inteligentny dom dopasowany do Ciebie

Stopień automatyzacji może być zróżnicowany w zależności od indywidualnych potrzeb. Możliwe jest również wykonanie instalacji elektrycznej nowej generacji o funkcjonalności, która jedynie odzwierciedla tradycyjną instalację elektryczną. Niewątpliwie takie rozwiązanie daje oszczędności w zakresie okablowania, a przede wszystkim pozostawia możliwości rozbudowy, zmiany lub zwiększenia funkcjonalności na przyszłość. System zarządzenia instalacją inteligentnego domu może zostać wykonany na późniejszym etapie, a przecież brak takiej funkcjonalności nie uniemożliwia efektywnego korzystania z instalacji.

Jakie funkcje realizuje inteligentny dom?

Komfort i oszczędności

Inteligentny dom zapewnia komfortowe i niewątpliwie optymalne pod względem energetycznym sterowanie wszystkimi naszymi instalacji i urządzeniami. Głównym zadaniem inteligentnego domu jest zapewnienie Tobie wygodnego użytkowania, ekonomicznego gospodarowania mediami i uzyskania oszczędności z tego tytułu. Ponadtwo równie ważne jest zapewnienie Tobie bezpieczeństwa oraz ochrona Twojego mienia.

Wiele możliwości

Instalacje elektryczne nowej generacji obejmują m.in.:

  • sterowanie oświetleniem (załączanie / wyłączanie, ściemnianie, zmiana barwy), roletami i żaluzjami, ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, gniazdami wtykowymi i urządzeniami,
  • monitorowanie parametrów środowiskowych (temperatura, wilgotność, ciśnienie, LZO, CO2, natężenie światła, również obliczanie ryzyka infekcji) istotnych dla naszego samopoczucia i zdrowia,
  • monitorowanie zużycia mediów,
  • liczenie osób w pomieszczeniu,
  • informowanie o alarmach i stanach awaryjnych samej instalacji.

Ile kosztuje inteligentny dom?

Cena zależy od funkcjonalności i wybranych materiałów

Nowoczesne instalacje elektryczne w odniesieniu do tradycyjnych mają tylko zalety, niewątpliwie jednak pojawiają się obawy o zbyt wysokie koszty inwestycyjne. Niejednokrotnie można spotkać się z opinią o znacznie wyższej cenie instalacji opartej na nowoczesnych technologiach. Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że nie dotyczy to porównania instalacji o identycznych funkcjonalnościach. W przypadku podobnej funkcjonalności i jakości elementów (np. materiałów z jakich wykonane są przyciski), instalacja elektryczna nowej generacji nie będzie droższa od tradycyjnej.